KOTYOGÓS KÁVÉFŐZŐK
Bár ma már kaphatók mindenféle csodamasinák, amelyek alkalmasak egy jó feketekávé elkészítésére, de azért sokan még mindig a hagyományos kotyogós kávéfőzők hívei. Rengeteg háztartásban megtalálható, mert különlegesen finom ízélményeket lehet segítségével alkotni. Nem kell hozzá más, csak valami jófajta őrölt kávé, némi víz és alá egy kis tűz, hogy beinduljon a főzés folyamata.
Ha igazán tökéletes kávét szeretnél inni, akkor közvetlenül a főzés előtt őröld meg a szemeket. A kotyogós kávéfőzőkbe leginkább a közepes pörkölésű változatok a legalkalmasabbak, az eszpresszónál egy kicsivel durvább szemcseméretre darálva.
Nézz szét konyhai termékeink kínálatában, ahol remek kis kotyogós kávéfőzőket is találsz! Különböző színek, dizájnos formák és minták között válogathatsz. Válaszd azt, amelyik a legjobban tetszik, és illeszkedik a konyhád stílusához is! 1, 2, 3, 4 és 6 személyes típusokat is forgalmazunk, hogy bármilyen háztartásba találhass megfelelőt. Sokan tartanak otthon kisebb és nagyobb kapacitásút is, hogyha vendégek érkeznek, egyszerűbb legyen a kávéfőzés.
Honnan származnak a kotyogós kávéfőzők?
1933-ban Alfonso Bialetti fejéből pattant ki az első kotyogós kávéfőző ötlete. Nem is hinnéd, de a mosógépek működési elve inspirálta erre. Egy könnyen használható kávéfőzőt szeretett volna megalkotni, ami része lehet minden háztartásnak. A Moka Express minden idők legsikeresebb kávéfőzője lett, amit a világháború után tett népszerűvé az ötletgazda fia.
Egy sikeres marketingstratégiának köszönhetően gyakorlatilag tényleg majdnem minden háztartásba eljutott. Mai napig egy szuper eszköz, amely ott lapul sok helyen a szekrényben akkor is, ha van a házban automata vagy félautomata kávéfőző. Kempingezéshez is tökéletes, ha van egy rezsónk, amit magunkkal viszünk.
Hogyan működnek a kotyogós kávéfőzők?
A kotyogós kávéfőzők 3 részből állnak: egy kazánból, amit alsó tartálynak is hívnak, egy szűrőből és egy kiöntőből. Az alsó tartályba tesszük a vizet, a szűrőbe az őrölt kávét. Amikor hő hatására a tartályban felforr a víz, nagy nyomású gőz keletkezik, és a gőz átpréseli a szűrőbe töltött kávérétegen keresztül a vizet. Így szabadulnak fel a fenséges ízek és aromák, amelyek a kávé jellegzetességét adják. A legvégén egy csövön keresztül kerül a forró ital a felső tartályba.
Miért hívjuk kotyogósnak? Mert a csőben található egy kis súly, amely a folyamat közben felemelkedik, majd visszaesik, amikor a nyomás is csökken. Ez a kis súly a jellegzetes kotyogó hang kiváltója, ezért hívjuk ezeket a szerkezeteket kotyogós kávéfőzőknek.
Rendkívül egyszerű használat
Ha indukciós főzőlapod van, mindenképpen figyelj rá, hogy olyan kávéfőzőt vásárolj, amelyiket rá lehet tenni. Használat után várd meg, míg lehűl a kávéfőző anyaga, majd egyszerűen csak öblítsd el, miután szétszedted. Mosogatógépbe nem ajánlatos betenni, mert kikezdheti a gumitömítést.
A kotyogós kávéfőzők szabálya, hogy mindig annyi kávét kell velük készíteni, ahány személyesek. Se többet, se kevesebbet. Önts vizet az alsó tartályba, a szűrőt tedd bele, majd jöhet a kávéőrlemény. Ne tömörítsd, csak lazán rakd tele, csavard rá a felső tartályt is.
Közepes lángon a legjobb kávét főzni, ha nem túl rövid és nem is túl hosszú a főzés ideje. Ha nem akarod, hogy túl keserű legyen az ital, vedd le a kávéfőzőt a tűzről, amikor a 80%-a már lefőtt. Tedd az alját hideg vízbe, vagy tartsd alá, és már ki is öntheted a csészékbe a finom italt.
Böngészd át választékunkat, és rendeld meg azt, amelyik a legjobban tetszik! Élvezd otthonodban a legzamatosabb kávét, amit készíteni lehet!