
Tartós ragyogás a körmeiden gél lakk használatával
A hagyományos körömlakk ma már háttérbe szorult, helyét egyértelműen átvette a praktikus gél lakk. Míg az előbbi típus könnyen felvihető, ám nehezen szárad, illetve könnyen és gyorsan kopik, így nem kifejezetten ideális egy rohanó életstílus mellett......
A hagyományos körömlakk ma már háttérbe szorult, helyét egyértelműen átvette a praktikus gél lakk. Míg az előbbi típus könnyen felvihető, ám nehezen szárad, illetve könnyen és gyorsan kopik, így nem kifejezetten ideális egy rohanó életstílus mellett.
A műkörmöket sem mindenki szereti, ennek persze több oka is lehet, ellenben a gél lakk az a minőség, amit a legtöbb nő szívesen választ. Most nézzük meg, hogy miért jobb választás, mint a hagyományos körömlakk!
A gél lakk jellemzői
A gél lakkok zselés állagúak, ahogyan a nevük is tükrözi. Míg a közönséges körömlakk levegőn szárad, addig ez a típus UV-fény segítségével fog megkötni a körmeiden. Sokkal tartósabb eredményt hoz magával, ami nem fakul és nem repedezik, ahogyan nem is kopik le egykönnyen.
A levegőn való száradás hosszabb időt vesz igénybe, de az UV-lámpa jócskán lerövidíti ezt, úgyhogy elmondhatjuk azt is, hogy a gél lakk segítségével az időddel is takarékoskodhatsz. Az anyaga rugalmas, ami az említett tartósságot eredményezi, hiszen kevésbé hajlamos a lepattogzásra és a repedezésre.
Mivel vastagabb réteget képez a hagyományos lakknál, ezért felülete fényesebb, így sokkal csinosabb megjelenést tesz lehetővé. Ehhez hozzájárul még az UV-lámpa fénye is, ami fokozza a ragyogását. Eltávolításához pedig speciális oldószer használata szükséges, míg a hagyományos lakk lejön kaparással vagy sima körömlakklemosóval is.
Útmutató a gél lakk helyes viseléséhez
Ha kipróbálod az Essaco géllakkot, biztosan nem fogsz visszatérni a régi típusokhoz. Legalább 30 napig fent lesz a körmeiden, fényes és professzionális kinézettel ajándékoz meg, ha betartod a viselési szabályokat. De mik is ezek?
A gél lakk rugalmas anyag, ami képes követni a természetes köröm mozgását egy bizonyos határig. Azonban ha különösen erős külső hatás éri – mint például ütés vagy beakadás –, akkor könnyen megsérülhet. Ha tehát nem is olyan sérülékeny, mint egy hagyományos lakk, mégis érdemes óvni a lehetőségeidhez mérten.
Ha pedig a háztartásban vagy a munkahelyeden használsz alkoholos tisztítókat, oldó-, fertőtlenítő-, tisztító- vagy egyéb vegyszereket, akkor mindenképpen védd meg a körmeidet gumikesztyűvel. Nem szerencsés vágni vagy reszelni sem a gél lakkos körmöket, mivel így megsértheted a szélein a lezárt rétegeket, és sérülékenyek lesznek. Ha mindezeket betartod, akkor akár 3-4 hétig is viselheted a géllakkot.
A gél lakk tartós, de figyelj oda a részletekre is!
A gél lakk nem alkalmas körömhosszabbításra, úgyhogy ha ez a vágyad, akkor a műköröm lesz a Te stílusodhoz passzoló kivitel. Azonban épített műkörmökön lehet alkalmazni. Saját körmeidre kerül fel, így a méretén nem változtat, legfeljebb kicsit vastagabb lesz a körmöd, ezáltal erősebb.
Amennyiben olyan tevékenységet vagy edzést végzel, ahol a kezeid jobban igénybe vannak véve az átlagnál, akkor válassz rövidebb körmöket. Ha gyengék a körmeid, akkor maradj a lekerekített vagy ovális formáknál, semmiképpen ne szögletes legyen, mert az könnyebben beakadhat, megsérülhet. Ebben az esetben kérj a gél lakk alá megerősítést: zselét, porcelán vagy base gélt.
A gél lakkal lekent körmöket tovább díszítheted például strasszkövekkel, de a csinosításnak számtalan módja van. Ha csinos manikűrt szeretnél, nézd át választékunkat, és rendeld meg a neked tetsző színeket! A gél lakk segítségedre lesz abban, hogy nem kell minden nap újra lekenned a körmeidet, hanem hosszú távon megmarad a felfestett szín. Ráadásul úgy lesznek elegáns körmeid, hogy egy drága manikűröst sem kell felkeresned, mert te magad megcsinálhatod az otthonodban. Elérhetőségeinken megtalálsz minket, amennyiben kérdésed van.